Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /mnt/data/accounts/t/tomaslanger/data/www/kresleni-ilca.cz/system/zobraz.php on line 9
Ilca

Historie

   Spousta návštěvníku těchto stránek již dobře ví, že kreslení je jedním z mých hlavních koníčků a baví mě to od malička. Ovšem úroveň mého dnešního kreslení musela podstoupit dlouhodobý vývoj, aby se dostalo na takovou úroveň. Někdy v roce 2009 jsem tomu začala věnovat více času a to především díky jedné soutěži na webových stránkách, ve které bylo za úkol nakreslit jakoukoliv hlavní postavu daného filmu. Tak jsem si řekla, že to zkusím a dám do toho vše, co bylo možné tehdy. Soutěže se zúčastnilo asi přes 60 lidí a musím říct, že byl pro mě tehdy velký úspěch, když jsem četla její výsledky, v nichž jsem se umístila na 3. místě! Úžasné! A tak jsem se rozhodla, že bych měla v tom dále pokračovat a vyzvednout tento koníček na vyšší úroveň nebo lépe, na profesionální úroveň. 

 

   Dalším krokem bylo založení profilu na stránkách Stars-Portraits alias last.moonlight, které jsou výhradně zaměřeny na kresby slavných osobností. Na těchto stránkách jde vidět značný vývoj a pokrok v mém kreslení portrétů od samého počátku (a že žádný začátek není slavný :D ) až do současnosti, kdy jsem se rozhodla vůbec kreslit portréty lidí.

 

   A poté přišly příležitostné objednávky k nakreslení portrétů někoho z členů rodiny, kamarádů, a dá se říct, že nejbližších lidí. Po dlouhé době jsem uvážila, že by bylo vhodné nějakým způsobem dále postoupit v kreslení a tak jsem vytvořila stránky na Facebooku pod názvem Kreslení by Ilča, kde jsem vytvořila několik alb s různými tématy svého kreslení, podobně jako zde. (Přece si to nebudu schovávat pořád jen „do šuplíku“, ne? :) Ti co věděli, že kreslím, překvapeni vyloženě nebyli a jen podpořili můj nápad rozšířit svůj koníček „do světa“. Pak byli lidi, kteří byli spíše překvapeni úrovní mého kreslení a především, co se týče portrétů a to pozitivně. No a nakonec byli lidi, kteří byli v šoku, že vůbec kreslím a jak. :D

 

   Dalším nápadem bylo zase o něco postoupit vpřed a vytvořit rovnou webové stránky speciálně s mým kreslením a plány do budoucna, co se týče tohoto koníčku. Samozřejmě za pomoc k vytvoření těchto stránek jsem vděčná jistým lidem, kterým bych tímto chtěla mimochodem poděkovat. :)

 

   Shrnu-li tedy témata svého kreslení, jedná se především o portréty, zvířátka, různé postavičky, manga, trochu netradiční kreslení na černý papír, 3D obrázky, a další věci, které mám v plánu ještě rozšířit. :)